Power of diversity - Crossing Lines/Bytom

Warsztaty w maju rozpoczynają się 12.05, o godz. 16.30, w BECEKU

.................................................................................

Przekraczamy granice! Bierzemy udział w międzynarodowym przedsięwzięciu będącym elementem olbrzymiego projektu Power of diversity (Siła Różnorodności), Crossing Lines/Bytom, który jest współfinansowany przez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego Komisji Europejskiej (EACEA) w ramach programu Kreatywna Europa (Creative Europe).

Power of Diversity

the Crossing Lines Project / Bytom

to międzynarodowy projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej łączący hip hop, rap oraz sztukę realizacji teatralnych widowisk plenerowych. W projekcie bierze udział 10 instytucji i festiwali teatralnych z siedmiu krajów: Niemiec, Hiszpanii, Norwegii, Polski, Wielkiej Brytanii, Rumunii oraz Danii. Zaproszenie nas do współpracy to niezwykłe wyróżnienie, które było możliwe za sprawą dostrzeżenia pracy ekipy Bytomskiego Centrum Kultury przy 17 edycjach Międzynarodowego Festiwalu TEATOMANIA odbywającego się w Bytomiu od 1998 roku (www.teatromaniafesiwal.pl) i zwrócenie uwagi na Bytom, miasto wpisujące się w zamysł projektu.

Pierwszy etap stanowią warsztaty teatralne organizowane przez każdą z instytucji partnerskich w swoim mieście. Warsztaty w Bytomiu będą odbywać się w kwietniu (7 - 9.04.2016) i maju oraz 11-21.05.2016) 2016 r. poprowadzą je artyści i instruktorzy z Niemiec: Sigrun Fritsch, Luka Fritsch (dyrektor artystyczny Teatru PAN.OPTIKUM) i Robin Haefs (członek zespołu Rapucation), Nina Feyzi Shandi, Gitanjali Schmelcher.

Program warsztatów będzie obejmować rap, hip hop, pracę z tekstem, taniec oraz zajęcia aktorskie.

Prezentacja stanowiąca rezultat spotkań zostanie zaprezentowana w podczas 18. Międzynarodowego Festiwalu TEATROMANIA, w maju 2016 roku.

Trzy, wybrane przez prowadzących, osoby z grupy warsztatowej zostaną zaproszone do współtworzenia wielkiego międzynarodowego widowiska plenerowego, którego produkcja odbywać się będzie we Freiburgu w siedzibie teatru PAN.OPTIKUM lidera projektu. Praca nad produkcją jest zaplanowana na 2017 rok. Widowisko zostanie zaprezentowane w siedzibach wszystkich partnerów projektu. W Bytomiu będziemy je gościć podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu TEATROMANIA w 2018 roku.

Do wzięcia udziału w warsztatach zapraszamy osoby w wieku 15-24 lata, zainteresowane rozwijaniem swoich umiejętności w takich dziedzinach sztuki jak: hip hop, rap, teatr, taniec.

Zapraszamy osoby, które chciały by rozwinąć swoje umiejętności, zdobyć nowe, a przede wszystkim spełnić swoje marzenia. Dajemy taką możliwość.

 

Power of diversity Crossing Lines/Bytom to projekt, który jest współfinansowany przez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego Komisji Europejskiej.