Koncert Victoria Benesch - wydarzenie towarzyszące

Data: 2015-05-30 16:00:00, Miejsce: Rynek w Bytomiu, Teatr: Victorii Benesch

Koncert jest częścią projektu „Wiedeńczycy w Małym Wiedniu” organizowanego przez stowarzyszenie Piękna Strona Miasta.

Victoria Benesch to austriacka wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna polskiego pochodzenia. Wychowała się na styku dwóch kultur, które w równym stopniu wpłynęły na jej osobowość, kreatywność i rozwój muzyczny. Obie kultury, zarówno polska, jak i austriacka są w tym samym stopniu bliskie sercu artyski. Victoria nigdy nie wartościowała, nie przyznawała pierwszeństwa jednej z rodzinnych tradycji, obie przewijały się przez jej całe jej życie, uzupełniały się, stapiały ze sobą. Artystka pozwoliła, aby jej wielokulturowe korzenie wzajemnie się przenikały, tworząc w efekcie barwną, lecz jednolitą i spójną mieszankę wybuchową. Jej muzyka to porywająca mieszanka zawierająca w sobie zaskakujące połączenia elementów popu, bluesa, funky, jazzu, neo – soulu. 

Victoria śpiewa po angielsku i po polsku a źródła jej inspiracji muzycznych wykraczają daleko poza ramy europejskie. Niezwykle silny i charakterystyczny głos artystki jest jej znakiem rozpoznawczym i fundamentem wszystkich jej projektów muzycznych.
Podczas koncertów na żywo, Victoria nawiązuje z publicznością swoisty dialog, nie odgradza się od widowni a wręcz wciąga słuchaczy w aktywny udział.

Line up:
Victoria Benesch (Vox)
Daniel Mesquita (guitar)

Organizatorem koncertu jest stowarzysznie Piękna Strona Miasta.