„Ewelina płacze”

Data: 2016-05-15 17:30:00, Miejsce: sala ToTu, BECEK, Teatr: TR (Warszawa)

Spektakl zaliczony do najważniejszych wydarzeń teatralnych 2015 roku między innymi przez miesięcznik POLITYKA, dzienniki Rzeczpospolita i Gazeta Wyborcza oraz portale Dwutygodnik.com, Culture.pl, Reflektor.

Reżyserka Anna Karasińska wykorzystała specyficzną sytuację teatralną aby opowiedzieć o możliwości bycia sobą w świecie, w którym tożsamość człowieka tworzą liczne, często sprzeczne narracje. Tekst jest mieszaniną fantazji, obiegowych opinii i wizerunków medialnych aktorek i aktorów. W spektaklu aktorzy próbują zagrać siebie samych, wyobrażonych przez kogoś innego. Cudze wyobrażenia i fantazje przenikają się z ich prywatną prawdą. Nie mając możliwości sprostowania informacji na swój temat, pozostają uwięzieni w swoich przypadkowych i fragmentarycznych tożsamościach. Spiętrzenie ról sprawia, że nie wiadomo już do kogo należą wypowiadane ze sceny kwestie.

Od autorki: Projekt „Ewelina płacze” powstał jako skutek uboczny mojego udziału w programie Teren TR. Podczas trwania programu w naturalny sposób więcej uwagi poświęcałam temu, jak działa na mnie spotkanie z tym miejscem i ludźmi, niż rozwijaniu zgłoszonego projektu. Tak powstał nowy projekt – „Ewelina płacze” jest zapisem tego, co wydarzało się na marginesie mojej właściwej pracy, jest zapisem mojej reakcji na TR.

"Ewelina płacze" opowiada o tym, jak wpływa na nas udział w świecie sztuki, o pragnieniu spełnienia oczekiwań i o tym, że inni wiedzą lepiej kim jesteśmy. 

Premiera: 1 października 2015

Czas: 1 godzina (bez przerwy)

OBSADA: Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Ewelina Pankowska, Adam Woronowicz

tekst, reżyseria: Anna Karasińska

współpraca dramaturgiczna: Magdalena Rydzewska

choreografia: Marta Ziółek

asystentka reżysera: Ewelina Pankowska