„LILKA, CUD MIŁOŚCI”

Data: 2016-05-20 17:30:00, Miejsce: sala ToTu, BECEK, Teatr: Agencja CDA

Cztery znakomite aktorki: Magdalena Zawadzka, Krystyna Tkacz,  Joanna Żółkowska i Afrodyta Weselak w opowieści o tajemnicy miłości. Spektakl oparty na wierszach, dzienniku i listach Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE.

„Lilka, cud miłości” to obrazki z życia kobiety, którą rządzi pragnienie miłości. A jeśli miłość, to najlepiej wielka i namiętna. Oczywiście zakończona ślubem - najlepiej na Wawelu, z biciem w dzwony i piękną suknią, z orszakiem wspaniałych gości.

Ślub... A właściwe trzy śluby! Ale zawsze ze wspaniałym mężczyzną, który spełnić ma największe marzenia i pragnienia. Nie brakuje też w tym życiu i zdrad, i tęsknoty, i stawiania wróżb z kart i... wywoływania duchów. Szczypta ironii, oczywiście na temat mężczyzn, no i ta rodzina...

Pomysł Waldemara Śmigasiewicza fantastycznie zrealizowały wytrawne aktorki: Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka, Joanna Żółkowska i Afrodyta Weselak. Magdalenę Zawadzką widzimy we wspaniałej roli przewodniczki po stworzonym w przedstawieniu kobiecym świecie. Trzeba koniecznie zobaczyć z jaką finezją analizuje kolejnych mężów i amantów! Joanna Żółkowska wnosi w swoją postać sporą dawkę złośliwej inteligencji i humoru. Krystyna Tkacz śpiewa nowocześnie, dynamicznie, z charyzmą i energią. Świetnie partneruje im obdarzona scenicznym wdziękiem Afrodyta Weselak. Twórcom udało się stworzyć niezwykle spójną, niebanalną opowieść o przeznaczeniu człowieka i granicach artystycznej kreacji.

Scenariusz i reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz,

Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska,

Muzyka: Urszula Borkowska,

Obsada: Krystyna Tkacz, Afrodyta Weselak, Magdalena Zawadzka, Joanna Żółkowska,

Głos dziecka: Antonina Nowakowska,

Na podstawie książki Rafała Podrazy „Wojnę szatan spłodził”.

Premiera warszawska 23.11.2015,

Teatr Polski w ramach cyklu „Goście w Polskim”.