"Transit" - spektakl zrealizowany podczas warsztatów Power of Diversity, Crossing Lines/Bytom

Data: 2016-05-21 21:00:00, Miejsce: Dworzec PKP Bytom, Teatr: uczestnicy warsztatów i teatr PAN.OPTIKUM

Spektakl zrealizowany podczas warsztatów w ramach międzynarodowego projektu Power of Diversity, Crossing Lines/Bytom współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kreatywna Europa (Creative Europe).

POLSKA PREMIERA!

Crossing Lines to międzynarodowy projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej łączący hip hop, rap oraz sztukę realizacji teatralnych widowisk plenerowych. W projekcie bierze udział 10 instytucji i festiwali teatralnych z różnych krajów: Niemiec, Hiszpanii, Norwegii, Polski, Wielkiej Brytanii, Rumunii oraz Danii. Pierwszy etap projektu to warsztaty teatralne organizowane przez każdą z instytucji partnerskich w swoim mieście. Warsztaty w Bytomiu odbywają się w kwietniu i maju 2016 r. Prowadzą je artyści i instruktorzy z Niemiec: Sigrun Fritsch (dyrektor artystyczny Teatru PAN.OPTIKUM), Robin Haefs, Luca Fritsch, Gitanjali Schmelcher, Nima Feyzi Shandi. Program warsztatów obejmuje rap, hip hop, pracę z tekstem, taniec oraz zajęcia aktorskie. Uczestnikami warsztatów są osoby w wieku od 15 do 24 lat.

W ramach 18. Międzynarodowego Festiwalu TEATROMANIA zobaczymy spektakl stanowiący rezultat ich wspólnej pracy.

Projekt Power of diversity, Crossing Lines/Bytom to projekt, który jest współfinansowany przez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego Komisji Europejskiej w ramach programu Kreatywna Europa (Creative Europe).