CARSON CITY, SZEŚĆ PIEŚNI O KONIACH W JĘZYKU OBCYM

Data: 2016-05-16 19:00:00, Miejsce: Teatr ROZBARK, Teatr: Studenci IV roku WTT w Bytomiu PWST w Krakowie

Małe, ciche, wręcz niepokojąco nijakie miasteczko w Newadzie: białe płotki, idealnie skoszone trawniki, perfekcyjne zachody słońca. To tutaj w latach dwudziestych zeszłego wieku dokonano pierwszej egzekucji w komorze gazowej, która była wynalazkiem zaskakująco amerykańskim. 

Mieszkańcy Carson są podskórnie zarażeni śmiercią, przenika ich ona do wewnątrz. Katastrofa ciągle wisi tu w powietrzu. Mimo pozornego spokoju wydaje się, że tyka tu jakaś bomba, że to spokojne miasteczko musi zaraz oszaleć. Pojawiają się dwaj obcy mężczyźni - bez nazwiska i bez pamięci, działają jak katalizator, który przyspiesza reakcję. Ginie syn jednej z szanowanych obywatelek, mały bezbronny chłopiec i stopniowo dziwna determinacja ogarnia całe miasteczko: Stevena - dziennikarza lokalnej gazety, który ciągle próbuje się uporać z dziecięcymi wizjami uprowadzenia przez UFO, czy też pewnego popołudnia spędzonego z Panem od WFu; Lindę – matkę Stevena, która żyje w ciągłej depresji; Jennifer – zbyt przykładną dziewczynę, siostrę sparaliżowanej Alby; Benigno i jego brata – dwoje opiekujących się Albą pielęgniarzy; Annę – piękną i młodą żonę Edwarda, który jako lekarz zbyt często wyjeżdża w delegacje; oraz Virginię – matkę zabitego chłopca, która w odwecie za śmierć swojego dziecka zaczyna strzelać do wszystkich bezbronnych mieszkańców miasteczka.

 

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, w reżyserii Wojciecha Farugi i Przemysława Kazuska.

Reżyseria: Wojciech Faruga

Dramaturgia: Tomasz Jękot

Przestrzeń: Grzegorz Layer

Kostiumy: Karolina Mazur

Obsada: VIRGINIA – Sandra Kula; NIEZNAJOMY 1 – Kamil Baryła; NIEZNAJOMY 2 – Jakub Kruczek; STEVEN – Grzegorz Łabuda; LINDA – Anna Kądziołka; PAN OD WFu – Filip Meyer-Luters; JENNIFER – Amanda Barnaś; ALBA – Dorota Furmaniuk; BENIGNO – Mateusz Flis; BRAT BENIGNO – Tobiasz Berg; ANNA – Natalia Handzlik; EDWARD – Tomasz Lis