Statek Sztuki - "Inni"

Data: 2016-05-14 21:15:00, Miejsce: Dworzec PKP Bytom, Teatr: uczestnicy warsztatów

Akcja performatywna będące efektem warsztatów prowadzonych przez artystów związanych z Fundacją ArtJunction i Teatrem Biuro Podróży z Poznania o tym jak młodzi ludzie rozumieją inność. 

Tematem przewodnim prezentacji będzie nasza reakcja na odmienność oraz nieprzystawalność do znanych schematów otaczającej nas rzeczywistości. Czy „Inność” wybieramy z potrzeby buntu, czy pojawia się ona w naszym życiu w wyniku czynników od nas niezależnych? Co powoduje, że zauważamy, że ktoś jest Inny? Czy i dlaczego boimy się Inności? Co świadczy o swojskości, „naszości”? Czy na sposób odczuwania „Inności”, wyobcowania ma wpływ wiek i doświadczenie?

Te i wiele innych pytań stanowiły podstawę do refleksji, a następnie pracy nad działaniami w przestrzeni publicznej. Spektakl realizowany jest w konwencji teatru ruchu, jako akcja miejska. Grupa Innych wejdzie w przestrzeń miejską, w jej codzienną tkankę, próbując sprowokować odpowiedzi lub kolejne pytania.

W warsztatach biorą udział bytomscy gimnazjaliści i licealiści.

Projekt realizowany jest przez Fundację ArtJunction, która zajmuje się działaniami artystyczno-społecznymi. Warsztaty prowadzili Barbara Prądzyńska i Jarosław Siejkowski.

Warsztat realizowany jest w ramach projektu Statek sztuki.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.