Zemsta

Data: 2013-04-17 19:00:00, Miejsce: sala ToTu, BECEK, Teatr: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

Aleksander Fredro, „Zemsta”

 

Rok 1833, zamek Kamieniec w Odrzykoniu. Aleksander Fredro odnajduje dokument dotyczący poprzednich właścicieli zamku, który on sam otrzymał w posagu od swojej żony; jak się okazało, poprzedni właściciele pochodzili z dwóch skłóconych ze sobą rodów. Złośliwości między właścicielami nie miały końca, nawet sąd, który rozstrzygnął sprawę na rzecz jednego z nich, nie zaprzestał walki między nimi. Musiały minąć długie lata, zanim topór wojenny został zakopany raz na zawsze. Mimo tego, że Fredro napisał "Zemstę" prawie 200 lat temu, jej aktualność w XXI wieku jest zaskakująca.

 

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Teatromania, bytomska publiczność będzie miała okazję zobaczyć przedstawienie przygotowane przez Teatr Polski z Warszawy. Wart odnotowania jest fakt, że będzie to spektakl tuż po premierze, która odbyła się 9 marca tego roku. Klasyka polskiej komedii w nowym, świeżym ujęciu w połączeniu z wybitnymi twórcami oraz gwiazdorską obsadą gwarantuje niezapomniane przeżycia.

 

Olbrychski beczka

Obsada: Cześnik Raptusiewicz: Daniel Olbrychski, Rejent Milczek: Andrzej Seweryn, Klara: Lidia Sadowa, Wacław: Paweł Krucz, Podstolina: Joanna Trzepiecińska, Papkin: Jarosław Gajewski, Dyndalski: Stefan Szmidt, Śmigalski: Adam Biedrzycki, Perełka: Antoni Ostrouch, Mularz I: Henryk Łapiński, Mularz II: Bogdan Potocki

 

Reżyseria: Krzysztof Jasiński

Scenografia: Maciej Maria Putowski

Kostiumy: Dorota Ogonowska

Muzyka: Piotr Rubik

Asystent reżysera: Ewa Owsiak

Inspicjent : Przemysław Pawlicki

Sufler: Małgorzata Ziemak