Bracia i siostry

Data: 2013-04-21 19:00:00, Miejsce: Parking CHU Agora, Teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego

Teatr im. Jana Kochanowskiego 

„Bracia i siostry” 

Spektakl "Bracia i siotry" to mroczna wizja świata po katastrofie. Do świata sprzed katastrofy wrócić się nie da, więc ludzie we własnym zakresie próbują zbudować go od nowa. W spektaklu widać wyraźne nawiązania do klasyki - "Braci Karamazow" Fiodora Dostojewskiego oraz "Trzech sióstr" Antona Czechowa.

 

 
teatropole

To opowieść o ludziach, którzy próbują odnaleźć się w sytuacji po katastrofie. Z resztek starego świata próbują odbudować rzeczywistość, ale do tego, co było, nie można już wrócić. Tamten świat nie istnieje. Z chaosu wyłania się nowy porządek. Ludzie zaczynają szukać ratunku w sobie samych, w transformacji swojej świadomości.

 

TWÓRCY:

Reżyseria – Maja Kleczewska

Scenariusz sceniczny – Maja Kleczewska, Łukasz Chotkowski

Dramaturgia – Łukasz Chotkowski

Scenografia – Marcin Chlanda

Kostiumy – Konrad Parol

Światło i video – Wojciech Puś

OBSADA: Zofia Bielewicz, Aleksandra Cwen, Arleta Los-Pławszewska, Grażyna Misiorowska, Marta Nieradkiewicz, Judyta Paradzińska, Ewa Wyszomirska, Adam Ciołek, Andrzej Jakubczyk,

Maciej Namysło, Łukasz Schmidt, Krzysztof Wrona

Urodzona w 1973 roku Maja Kleczewska jest jedną z najważniejszych współczesnych reżyserek teatralnych. Zadebiutowała w 2003 roku na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przedstawieniem „Jordan” autorstwa Moiry Buffini i Anny Reynolds. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserii dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

 

(na podstawie materiałów promocyjnych spektaklu)