Hotel Paradiso

Data: 2013-05-18 18:30:00, Miejsce: sala ToTu, BECEK, Teatr: Familie Flöz (Niemcy)

„Hotel Paradiso”, Familie Flöz (Niemcy), 18 maja ( sobota), godz: 18:30

Kurort górski, "Hotel Paradiso" prowadzony jest przez starszą panią z rodziną. Choć z pozorou czterogwiazdkowy hotel wydaje się rajem, to każdy członek rodziny skrywa jakąś mroczną tajemnicę. Syn starszej pani pragnie przejąć władzę nad hotelem, pokojówka okrada gości, a kucharz jest mordercą. Z biegiem wydarzeń zarówno goście, jak i personel hotelowy zostają uwikłani w ciąg zabójczych zdarzeń. Przez to upadek hotelu wydaje się tylko kwestią czasu... Piękna historia opowiadana bez słów: elementy komedii, szczypta nostalgii, ogromne maski i teatr, który udowadnia, że faktycznie zdarzają się spektakle dla widzów od lat 5 do 105. Zespół Familie Flöz pojawił się w Polsce kilka lat temu właśnie za sprawą Teatromanii, prezentując spektakl „Teatro Delusio’ i zaczarował naszą widownię, podobnie jak publiczność wielu innych krajów.  

OBSADA: Anna Kistel Sebastian Kautz Thomas Rascher / Nicolas Witte Frederik Rohn

TWÓRCY: reżyseria: Michael Vogel

scenografia: Michael Ottopal maski: Hajo Schüler, Thomas Rascher kostiumy: Eliseu R. Weide

Bilety: 20 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu spektaklu

Grupa FAMILIE FLÖZ została założona w 1994 roku przez Hajo Schüler i Markusa Michalowskiego jako niewielka studencka trupa teatralna w Folkwang-Hochschule. Ich znakiem rozpoznawczym stały się używane do charakteryzowania postaci maski tworzone dla każdej kolejnej realizacji. W 2001 roku występując po raz pierwszy na Festiwalu w Edynburgu zespół przyjął nazwę „Flöz Production”, którą z czasem zamienił na obecna „Familie FLÖZ”.

Artyści tworzący FAMILIE FLÖZ budując spektakle szukają jak najszerszej płaszczyzny porozumienia z widzami, sięgają do środków określanych przez siebie jako „przed językowe” – fizyczności, plastyki, ruchu - korzystają z różnych przejawów, elementów świata sztuki. Wspólnie pracują nad watkami fabularnymi i rozwiązaniami scenicznymi, rekwizytami – maskami. Aktor w masce zmuszony jest do szukania ekspresji w ciele, pokazywania emocji poprzez ruch. Stopień zespolenia maski i aktora jest decydujący dla wyników końcowych, dla zrozumienia spektaklu. Artyści FAMILIE FLÖZ podczas każdej kolejnej realizacji dążą do perfekcji, dlatego spektakle te są bardzo uniwersalne, możliwe do zrozumienia bez względu na narodowość, przynależność kulturową czy wiek odbiorców. 

sum text