Harlekin

Data: 2013-05-19 20:00:00, Miejsce: sala ToTu, BECEK, Teatr: Derevo (Rosja)

"Harlekin", Derevo (Rosja) 19 maja (niedziela), godz: 20:00

Derevo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych europejskich teatrów eksperymentalnych, od wielu lat łączący w swoich spektaklach sztukę mimu, clownady i tańca. Ich „Harlekin” był nominowany m.in. do nagrody Total Theatre Award na Międzynarodowym Festiwalu Fringe w Edunburgu w 2010 r

harlekin4www

Bilety: 20 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu spektaklu

„HARLEKIN” to poetycka, nasączona subtelnym komizmem opowieść o zawiedzionej miłości. Chociaż Kolombina nie zdradza ukochanego, to skupiona na codziennych obowiązkach obojętnieje na jego uczucie. Jakże wyraziście jest to pokazane! Podarowanym bukietem kwiatów zamiata podłogę, wydarte z piersi i ofiarowane jej serce próbuje zjeść… Znane prawdy, codzienne sytuacje wyrażane są tu poprzez niezwykle oryginalne metafory, znaki, symbole, jakich w sztuce dotąd nie oglądaliśmy. Artyści szokują twórczą wyobraźnią. O sprawach tragicznych mówią językiem komediowym, zachwycając subtelnym, oryginalnym poczuciem humoru. Wszystko w tym spektaklu jest doskonałe. Od ruchu i mimiki aktorów, poprzez obraz, kolor, operowanie światłem, po warstwę dźwiękową.

 

Pomysł: Anton Adasinsky & DEREVO

Obsada: Anton Adasinsky, Elena Yarovaya ,Anna Budanova

Muzyka: Daniel Williams

Światła: Igor Fomin

Scenografia i rekwizyty: Andrey Bobylev

Kostiumy: Anna Frumson

Menadżer: Isolde Matkey

Korzenie teatralnej grupy DEREVO, która osiadła kilkanaście lat temu w Dreźnie, sięgają rosyjskiego teatru awangardowego. Założyciel Dereva - Anton Adasinskiy pracował w słynnym teatrze klaunów Licedej. Niedługo potem stał się jednym ze współtwórców Awii - grupy awangardowych muzyków i aktorów leningradzkich. W 1988 roku Adasinski założył Studio Derevo, które zyskało rozgłos w całej Europie zdobywając wiele prestiżowych nagród teatralnych.

Derevo to nowoczesny zespół łączący pantomimę, taniec współczesny, butoh, rosyjską awangardę, komedię dell' arte, klaunadę, performance, physical theatre i happening. Teatr pięknych scenicznych obrazów o niezwykłej plastycznej urodzie. Nieodmiennie, przez lata istnienia teatru, Derevo wyraża myśli, uczucia i emocje poprzez fizyczny ruch i sztuki plastyczne. Teatr wypracował własny, ekstrawagancki styl narracji, pełen zaskakujących konceptów, fabularnej dezynwoltury, nieustannego balansowania między skrajnościami, wreszcie zdumiewającego swą perfekcją, oryginalnego aktorstwa. Każde z przedstawień Dereva jest szalonym, anarchistycznym show, krzykiem, mierzeniem się z pustką.