Anthology

Data: 2013-05-24 19:00:00, Miejsce: sala ToTu, BECEK, Teatr: Acco Theatre Center(Izrael)

„Anthology", Acco Theatre Center(Izrael) 24 maja (sobota), godz: 19:00 Bohaterką 'Anthology' jest Zelma, która ocalała z Holocaustu. W jej życiu tylko dwie rzeczy mają sens: muzyka i syn, któremu na dobranoc opowiada bajkę o obozach. 'Anthology' jest ocalonym fragmentem spektaklu 'Arbeit Macht Frei',jednak jest on wystrzający by oddać jego przesłanie.

OBSADA: Smadar Yaaron Moni Yosef REŻYSER: Smadar Yaaron Bilety: 15 zł ulgowy, 20 zł normalny

Czy o Holokauście można rozmawiać przy lampce koniaku? Nie? A jeśli nie można o nim przestać mówić, przestać myśleć, bo wyniesione z czasów wojny obrazy na zawsze wryły się w pamięć i przenikają wszystko? Doświadczona wojną piękna kobieta zasiada przy fortepianie – gra, snuje zabawne opowieści – o muzyce, historii tanga, stworzeniu świata. Muzyka i syn są dla niej najważniejsze, nadają jej życiu sens. W jej opowieści, w równie anegdotycznej z pozoru formie, pojawiają się obrazy obozowych koszmarów. Wraz z synem groteskowo odtwarza makabryczne sytuacje. Traumy, których doświadczyła przekazała swojemu synowi; kolejne pokolenie dźwiga - może czasem mimo woli - ciężar historii.

 

 

Acco Theater Center to jeden z najważniejszych ośrodków teatru alternatywnego w Izraelu. W pracach zespołu eksperymenty artystyczne łączą się z zacięciem społecznym, otwartością i obserwacją świata. Grupa realizuje projekty angażujące artystów pochodzenia zarówno żydowskiego, jak i arabskiego, starając się wspierać współdziałanie i rozwijać wzajemne zrozumienie oraz wzajemną otwartość.