Akcja plenerowa w wykonaniu aktorów Teatru Biuro Podróży oraz młodzieży

Data: 2013-05-16 12:52:51, Miejsce: Rynek w Bytomiu, Teatr: teatr

20 maja (poniedziałek)

17.30 - miejsce: Rynek, Bytom

Akcja – niespodzianka! Artystyczne spotkanie aktorów jednego z najciekawszych polskich teatrów realizujących spektakle plenerowe i młodzieży. Wspólne działanie w plenerze będzie rezultatem spotkań warsztatowych. Do udziału zaprosiliśmy m.in. uczniów Klas Twórczych Gimnazjum nr 1 z Oddziałami integracyjnymi w Bytomiu.  

Warsztaty prowadzone przez aktorów Teatru Biuro Podróży z młodzieżą uczęszczająca do Klas Aktywności Twórczej Gimnazjum nr 1 z Oddziałami integracyjnymi w Bytomiu. Podczas spotkań warsztatowych uczestnicy, poprzez rozmowy, zadania w plenerze, ćwiczenia fizyczne odkrywać będą swoje miejsce w międzyludzkiej przestrzeni. Odszukać i przypomnieć prawdy uniwersalne, archetypy wprowadzające porządek w ich życiu i w życiu ich najbliższego otoczenia. Sobie i przypadkowo napotkanym osobom zadawać będą pytania o to, co jest dla nich najważniejsze.

Odpowiedzi zostaną zamknięte w słowach kluczach, napisane na białych balonach słowa, podczas odbywającej się na bytomskim Rynku, finałowej akcji niespodzianki, będą uwalniane przez młodych artystów i mieszkańców Bytomia.

 

Statek Sztuki stanowił cześć projektu „Każda Żyrafa prowadzi do teatru. Alternatywnego.”, który otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.