Cykl

Data: 2014-05-24 21:30:00, Miejsce: Rynek w Bytomiu, Teatr: Teatr Usta Usta Republika (Poznań)

"Cykl", Teatr Usta Usta Republika (Poznań) 24.05.2014 (sobota), godz. 21:30 Rynek w Bytomiu WSTĘP WOLNY

Spektakl multimedialny, łączący grę aktorską i animacje komputerowe, który wyczaruje przed nami świat sennych koszmarów, obaw i pragnień.

cykl (4) mni „Cykl” to multimedialny spektakl, łączący instalacje przestrzenne, grę aktorską oraz animacje komputerowe. Odnosi się do regularności, powtarzalności elementów codzienności, natręctw, cykliczności marzeń sennych, które wpływają na naszą osobowość i sposób istnienia. Przedstawienie składa się z „cyklu” tych obrazów, które od zawsze śnimy wspólnie, wydobytych z podświadomości, symbolizujących ludzkie lęki, słabości i pragnienia.

 

Poznański Teatr Usta Usta założyli w 2000 r. Wojciech Wiński i Marcin Liber, obecnie obaj założyciele realizują osobne działania. Prawie każdy z projektów zespołu to eksperyment związany z sytuacją oraz przestrzenią działania teatralnego. „Wrażliwość miejsca” to jeden ze znaków rozpoznawczych, a zarazem największych atutów poznańskiej grupy. Brak stałej siedziby stał się impulsem do oswajania na potrzeby teatru niecodziennych przestrzeni miejskich. W Bytomiu prezentowali m.in. spektakl „777”, w ramach którego na podziemnym parkingu zaaranżowali niecodzienne, metafizyczne kasyno.