10 politycznych piosenek

Data: 2014-05-25 19:00:00, Miejsce: sala ToTu, BECEK, Teatr: reż. Michał Zadara

"Dziesięć politycznych piosenek" (dokument teatralny o pracownikach warszawskich kebabów), reż. Michał Zadara 25.05.2014 (niedziela), godz. 19:00 BILETY: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu spektaklu)

 

W kebabie nie ma dyskusji o literaturze, tutaj nie przychodzi się na randki. To miejsce nie opisane w żadnej powieści. Kebab to przestrzeń imigrantów. To przestrzeń swojska, niczyja, czy obca? 10 piosenek politycznych  Bar z kebabem to niewidzialny zakątek polskiej kultury. W kebabie człowiek nie dyskutuje o literaturze, tutaj nie przychodzi się na randki, to miejsce nie zostało opisane w żadnej powieści. Pracownicy kebabu są niewidzialni - jako emigranci nie mają reprezentacji politycznej, nie istnieją media mówiące w ich imieniu, żaden poseł nie zabiega o ich głosy. CENTRALA zaprasza na podróż przez najbardziej kosmopolityczne obszary Polski: bary w których regularnie mówi się w kilku językach, w których pracownicy często pochodzą z trzech różnych kontynentów. „10 politycznych piosenek” opowiada o doświadczeniach imigrantów - pracowników i właścicieli warszawskich kebabów. Oderwani od miejsca urodzenia, napędzają polską gospodarkę, karmią większość społeczeństwa, a tysiące barów w całym kraju są nieodłącznym elementem polskiego pejzażu.  „10 politycznych piosenek” to interdyscyplinarna koprodukcja CENTRALI i Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Fotografie: Krzysztof Bieliński Projektowane na minimalistycznej scenografii: Robert Rumas Muzyka: Jan Duszyński. Aktorzy: Arkadiusz Brykalski, Martina Rampulla, Paweł Tomaszewski, Barbara Wysocka Reżyseria: Michał Zadara

10 piosenek politycznmych 3