Obietnica poranka

Data: 2014-05-26 19:00:00, Miejsce: sala ToTu, BECEK, Teatr: reż. Maciej Wojtyszko

"Obietnica poranka", reż. Maciej Wojtyszko 26.05.2014 (poniedziałek), godz. 19:00 BECEK, sala ToTu BILETY: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu spektaklu)

Specjalna prezentacja na Dzień Matki, czyli pogodna, choć ironiczna, opowieść o nadopiekuńczej miłości z udziałem rodzinnego duetu - Anny Seniuk i jej syna Grzegorza Małeckiego.

 „Obietnica poranka” Romaina Gary'ego to jedna z najbardziej wzruszających i pięknych książek poświęconych matce jakie kiedykolwiek zostały napisane. To subtelna opowieść o kobiecie wielkiego serca i niezwykłych przymiotów charakteru, chociaż nie pozbawionej wad i śmiesznostek, zdecydowanej zrobić wszystko aby osiągnąć cel jaki sobie postawiła w życiu. Jej syn będzie kiedyś wielkim bohaterem, generałem, wspaniałym francuskim pisarzem i ambasadorem Francji. Dla niego ona była wszystkim co miał, jego największym skarbem, ale też i przekleństwem. Przez całe swoje życie będzie się starał sprostać jej marzeniom, zrealizować plany jakie przed nim nakreśliła, zdążyć przed jej śmiercią, aby zobaczyła, że życie, które mu poświęciła nie poszło na marne... DSC_1843 

Przedstawienie „Obietnica poranka” to przyjemność podwójna: jedna wynika ze śledzenia powikłanych losów bohaterów, druga z oglądania mistrzowskiej gry znakomitych i lubianych aktorów. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że Anna Seniuk i Grzegorz Małecki to prywatnie matka i syn. W jaki sposób prywatna relacja wpłynęła na pracę nad spektaklem? Przedstawienie przygotowane w związku z jubileuszem 45-lecia pracy artystycznej Anny Seniuk.

Scenariusz na podstawie książki Romaina Gary'ego Adaptacja: Ewa i Maciej Wojtyszko Przekład: Jerzy Pański Reżyseria: Maciej Wojtyszko Obsada: Anna Seniuk, Grzegorz Małecki Muzyka: Irina Błochina Scenografia: Urszula Bartos-Gęsikowska