Śmierć derwisza

Data: 2014-05-28 19:00:00, Miejsce: sala ToTu, BECEK, Teatr: Acco Theatre Center

"Śmierć derwisza",Acco Theatre Center, (Izrael) 28.05.2014 (środa), godz. 19:00 BECEK, sala kameralna BILETY: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu spektaklu)

 

 

Spektakl jednego z najważniejszych izraelskich teatrów niezależnych, w którym spotykają się taniec Sufi i świat elektronicznych zabawek wojennych. Opowieść z części świata, gdzie konflikt i poczucie zagrożenia stały się codziennością i gdzie w obliczu przelewanej nieustannie krwi nikt zdaje się nie mieć już racji. 

 Artyści Acco kreślą obraz, w którym uświęcony taniec spotyka się ze światem wojny. Przedstawienie stanowi rodzaj prowokującego dialogu pomiędzy tancerką Sufi a wojennymi zabawkami. Niestety nieustannie aktualna, poruszająca i ekspresyjna opowieść z obszaru, w którym konflikt, wojna i poczucie zagrożenia stały się codziennością.

 
Acco Theater Center to jeden z najważniejszych ośrodków teatru alternatywnego w Izraelu. W pracach zespołu eksperymenty artystyczne łączą się z zacięciem społecznym, otwartością i obserwacją świata. Grupa realizuje projekty angażujące artystów pochodzenia zarówno żydowskiego, jak i arabskiego, starając się wspierać współdziałanie i rozwijać wzajemne zrozumienie oraz wzajemną otwartość. Pomysł i reżyseria: Smadar Yaaron Wykonanie: Smadar Yaaron, Ran Ben - Dror Współpraca reżyserska: Osnat Sneck-Yosef Obsługa elementów elektronicznych: Alon Shnaider Muzyka: Ilan Shalom & Smader Yaaron Światła: Jackie Shmesh Produkcja Acco Theatre Center i „HAMMA” - A Dance Laboratory.