Nasi ojcowie

Data: 2014-05-29 19:00:00, Miejsce: sala ToTu, BECEK, Teatr: Babakas (Wielka Brytania)

"Nasi ojcowie", Babakas (Wielka Brytania) 29.05.2014 (czwartek), godz. 19:00 BECEK, sala kameralna BILETY: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu spektaklu)

Czy istnieje jakiś uniwersalny model, wzór bycia ojcem? Czy to wypadkowa konkretnego miejsca i czasu? Czy „być ojcem” znaczyło to samo 10, 50, 100 lat temu? Jacy są nasi ojcowie?

 

 

Spektakl podejmujący refleksję na temat tego, czym jest w dzisiejszych czasach ojcostwo, jak wzór, „model” ojca i jego rola zmieniały się w ciągu ostatnich dekad. Pojawia się tu kwestia rodzicielstwa osób homoseksualnych – temat, który w burzliwej debacie medialnej został zniekształcony na tyle, że sprawy ludzkich emocji, trudnych ludzkich wyborów zostały w konsekwencji sprowadzone do czarno-białych schematów.

Reżyseria: Juan Ayala Scenariusz: Brian Mullin Choreografia: Annie Pui Ling Lok, Jean-Marc Serrano Deladoey Występują: Sofia Paschou, Bert Roman, Mike Tweddle Projekcje wideo: Scott Johnston Dźwięk: Phill Ward Trening ruchowy: Jean-Marc Serrano Deladoey Historyczne konsultacje: Dr Laura King Fotografie: Graeme Braidwood Produkcja: Pippa Frith, Thomas Wildish

Babakas to zespół teatralny, w skład którego wchodzą artyści pochodzący z różnych krajów – Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Belgii, Grecji, Hiszpanii. Od 2010 roku wspólnie tworzą teatr w Birmingham. Spektakle grupy często zawierają elementy ludyczne, fabularne, ale dotykają istotnych kwestii społecznych. W projektach zespołu ważne jest łączenie eksperymentu i rozrywki, praca związana z edukacją oraz rozwojem społecznym.

Pracując na spektaklami, kierują się: - łączeniem eksperymentu i rozrywki - pracą w kilku językach - zadawaniem ważnych społecznie pytań i łagodzeniem odpowiedzi humorem - stawianiem w centrum swojej pracy wątków ważnych dla rozwoju społecznego.