„Odyseja według The Paper Cinema”

Data: 2015-05-22 19:00:00, Miejsce: Sala kameralna - BECEK, Teatr: The Paper Cimema, Battersea Arts Centre

22 maja, godz. 19.00, scena kameralna, BECEK

Szalona „Odyseja” brytyjskiego zespołu Paper Cinema łącząca animacje papierowymi lalkami z projekcjami oraz wykonywaną na żywo muzyką.

 

Szalejące burze i siły nadprzyrodzone robią wszystko, aby utrudnić Odyseuszowi drogę powrotu do domu. Pochłonięty podróżą przez morza bohater przeżywa liczne przygody, doznaje radości i niebezpieczeństw. Klasyczny tekst Homera został opowiedziany w konwencji teatru lalkowego przy wykorzystaniu pięknych, wprawianych w ruch na oczach widzów ilustracji i mistrzowsko animowanych lalek, czego efektem jest niesamowity, teatralny seans filmowy. 

 

Grupa The Paper Cinema prezentuje niepowtarzalne połączenie żywej animacji i muzyki. Zespół założony w 2004 roku, przez Nicholasa Rawlinga, Imogen Charleston i Christophera Reeda zespół posługuje się językiem animacji, muzyki, filmu, teatru i przy użyciu tych elementów buduje swój teatralny świat.

Pomimo iż nie używają słów, animowane w czasie rzeczywistym, przed kamerą i wyświetlane na ekranie, ręcznie wykonane ilustracje, papierowe wycinanki zastępują je znakomicie. Na wyjątkowy charakter przedstawień The Paper Cinema wpływa także wykonywana na żywo muzyka.

 

Battersea Arts Centre oferuje możliwości rozwoju dla kreatywnych ludzi w każdym wieku. Daje przestrzeń i zaplecze logistyczne konieczne do stworzenia ich autorskich spektakli. Jedną z zasad tego miejsca jest zapraszanie widzów na pokazy przedpremierowe, aby usłyszeć ich opinie. 

Młodzi ludzie znajdują tu miejsce, w którym mogą realizować swoje autorskie projekty, pracować nad kreatywnością, pewnością siebie. Powstające tu spektakle podróżują po całym świecie od Europy, przez Azję, Australię, aż do Ameryki.