„Bliska odejścia” („Near Gone”)

Data: 2015-05-27 19:00:00, Miejsce: Sala kameralna - BECEK, Teatr: Two Destination Language (Wielka Brytania)

27 maja, godz.19.00, sala kameralna - BECEK

Poruszająca opowieść o kruchości ludzkiego życia, nieustannym balansowaniu na granicy życia i śmierci oraz o ludzkiej bezsilności.

.„Near Gone” to bardzo szczera opowieść o przetrwaniu. Aktorzy postawieni są przed niezwykle trudnym zadaniem. Słowami próbują wyrazić to co niewypowiedziane. Ich dialog prowadzony w językach angielskim i bułgarskim, dopełniony fantastyczną muzyką rozgrywa się w pustej przestrzeni wypełnionej niezliczoną ilością świeżych kwiatów. „Near Gone” to spotkanie ze sztuką, dzięki której zastanowicie się co to znaczy być matką, ojcem, dzieckiem. To spektakl, po którym pełniej poczujecie chęć życia.

„Uważam, że dzisiejszy spektakl ma w sobie potężną siłę, która wpłynie pozytywnie na moje życie. Sposób prowadzenia tej opowieści, przeplatanie humoru z traumą, wspaniały taniec, ruch aktorów dopełniały w tej historii to, czego nie można było powiedzieć słowami. To  naprawdę wspaniałe przedstawienie.” głos jednego z widzów, Colchestera

„Warstwy historii prezentowanej  przez Two Destination Language budowane są z przeplatających się fragmentów poruszającej poetyckiej opowieści, w której smutek miesza się z dyskretnym humorem. Gdy słowa są zbyt dosłowne, aby unieść ciężar znaczeń, narracja zamienia się w ognisty taniec. Para na scenie to duet przeciwieństw, ciekawy dla widzów poprzez swoją wzajemną odmienność płci, kultur z których się wywodzą. To opowieść o ludziach wypowiedziana z wielką pasją, humorem i delikatnością. Zaprezentowana poprzez teatr, taniec, opowiadanie i sztuki wizualne. Ta para na i poza nią zdaje się ignorować tradycyjne granice wyznaczone dla sztuki teatru.”

PODOBIEŃSTWA I RÓŻNICE

Two Destination Language znaleźli sposób na to aby sprawiające trudności różnice kulturowe, problemy komunikacyjne zamienić na wyróżniające ich atuty. Różne idee i perspektywy wynikające z odmienności inspirują do artystycznych poszukiwań, pomagają nieustannie się rozwijać, podejmować nowe wyzwania.

Jako artyści, producenci, kuratorzy sztuki i przyjaciele Two Destination Language postanowili walczyć dyskryminacją i brakiem tolerancji w sztuce i w życiu.