"Warstwy Bytomia"

Data: 2015-05-29 17:00:00, Miejsce: Rynek w Bytomiu, Teatr: Stella Polaris i bytomska młodzież

29 maja, godz. 17.00, Rynek, Bytom

Efekt kilkumiesięcznej pracy bytomskich gimnazjalistów i jednego z najbardziej charyzmatycznych norweskich zespołów teatralnych. Spektakl w ramach projektu Sztuka/Poznanie/Działanie.

Efekt kilkumiesięcznych warsztatów podczas których grupa młodych Bytomian, w wieku 14 – 19 lat poznawała tajniki pracy z cieszącym się międzynarodowa renomą zespołem Stella Polaris. Warsztaty przekonały ich, że teatr to nie tylko sprawne operowanie słowem, lecz także bardzo mozolny trening fizyczny z elementami akrobatyki, to również sposób na poznanie samego siebie, sprawdzenie swoich możliwości wyzbycie się lęku i szansa na przygodę, ponieważ. następny pokaz spektaklu odbędzie się w Norwegii w siedzibie teatru.

Prowadzący warsztaty Per Spildra Borg został wyróżniony nagrodą za pracę z młodzieżą i prowadzone przez zespół warsztaty teatralne.

Stella Polaris cieszy się międzynarodową renomą ze względu na warsztaty i działania w dziedzinie teatru fizycznego, teatru ulicznego. Artyści odwiedzili nas podczas ubiegłorocznej TEATROMANII prezentując niezapomniany spektakl „Celebracja życia”.

 

 

Spektakl prezentowany w ramach projektu Sztuka/Poznanie/Działanie finansowanego ze środków EOG pochodzących z Islendii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych

eea grantsPromowanie Różnorodności kulturowej i artystycznej