„Dom w Azji” („A House in Asia”)

Data: 2015-05-30 19:00:00, Miejsce: Sala kameralna - BECEK, Teatr: Agrupación Señor Serrano (Hiszpania)

30 maja, godz. 19.00, sala kameralna BECEK

Spektakl zespołu nagrodzonego Srebrnym Lwem w kategorii „Teatr” na Biennale 2015 w Wenecji. Projekt łączący multimedia, elementy techniki lalkarskiej, gry przedmiotem, gry żywego planu, sięgający po stare westerny, cytaty z „Moby Dicka”, by opowiedzieć o polowaniu na człowieka – polowaniu na Bin Ladena.

Dom Geronimo ukryty jest w Pakistanie. Dokładna kopia domu znajduje się w bazie militarnej w Północnej Karolinie. Trzeci bliźniaczy dom jest w Jordanii, gdzie kręcony jest film. Największe polowanie w dziejach ludzkości. Szeryf ma obsesje na punkcie białego wieloryba. Chłopcy Ida na historyczną misję. Kowboje i Indianie. Samoloty i niedźwiedzie. Kopie, refleksje, imitacje i cheeseburgery.

Poprzez swój charakterystyczny język (modele, projekcje wideo, edycja wideo w czasie rzeczywistym, entuzjastycznie nastawieni wykonawcy) Agrupación Señor Serrano prezentuje sceniczny western w którym mieszają się rzeczywistość i jej kopie, to bezlitosny obraz pop dekady 9/11, która wprowadziła nas w XXI w. 

 

 

Produkcja: Agrupación Señor Serrano, GREC 2014 Festival de Barcelona, Hexagone Scène Nationale Arts et Sciences - Meylan

Festival TNT - Terrassa Noves Tendència/CAET, Monty Kultuurfaktorij, La Fabrique du Théâtre - Province de Hainaut

Wsparcie: Festival Hybrides de Montpellier, Festival Differenti Sensazioni, Departament de Cultura de la Generalitat, Instituto Nacional de las Artes Escénicas y de la Música

 

Company Agrupación Señor Serrano

Agrupación Señor Serrano to teatr założony 2006 roku, w Barcelonie, przez Alexa Serrano. Grupa tworzy oryginalne produkcje inspirowane otaczająca nas rzeczywistością. Artyści korzystają ze sprawdzonych, tradycyjnych środków teatralnych,  klasycznych narzędzi, uzupełnionych o elementy współczesne. Łączą sceniczną prezentację z eksperymentami dźwiękowymi, projekcjami wideo, precyzyjnie skonstruowaną scenografią. Inspiracje do swoich produkcji czerpią z otaczającej nas rzeczywistości, szukając w międzyludzkich zdarzeniach, doświadczeniach wartości uniwersalnych. Większość premier zespołu to produkcje międzynarodowe. Nad spektaklami pracują trzystopniowo: opracowują treść, określają i dopracowują koncepcję, i przechodzą do prób. Każdy z członków zespołu uczestniczy w każdym etapie twórczym, dzieląc się swoimi umiejętnościami z zespołem, w efekcie czego wszyscy czują się odpowiedzialni za projekt.

Dofinansowano ze środków programu AC/E Acción Cultural Española (PICE)