„Koniec Końców” („The End of Everything Ever”)

Data: 2015-05-31 19:00:00, Miejsce: Sala kameralna - BECEK, Teatr: NIE (Norwegia)

31 maja, godz. 19.00, sala kameralna BECEK

Pięknie opowiedziana i wyśpiewana opowieść o losach żydowskiej dziewczynki podczas wojny. Spektakl w ramach projektu Sztuka/Poznanie/Działanie.

 

Agata ma 6 lat I idzie ze swoim ojcem na stację kolejową. Wszyscy wydają się być bardzo szczęśliwi, tylko Agata ma poczucie, że nigdy więcej nie zobaczy swojego ojca. W pociągu, zmęczona i głodna, w roztargnieniu żuje zawieszoną na szyi karteczkę z zapisanymi na niej danymi i bardzo powoli zamazuje swoje nazwisko i adres oraz usuwa wszelkie szanse na powrót do domu. Opierając się na prawdziwych historiach i spisach z transportów dzieci podczas wojny, NIE rzuca światło na niektóre z najciemniejszych historii Europy i wyłania z nich opowieść o przetrwaniu, miłości i nadziei.

 

 

NIE - New International Encouter

to międzynarodowy zespół z siedzibą w Oslo. Teatr rozpoczął działalność w 2001 roku, stworzył do tej pory piętnaście spektakli, zagrał już ponad 4000 przedstawień, które można było obejrzeć na trzech kontynentach w blisko 32 krajach. NIE to międzynarodowy

zespół multidyscyplinarnych aktorów, którzy ożywiają na scenie „tradycyjne” sposoby snucia teatralnych opowieści, wyczarowywania z niczego – mocą słów, muzyki i wyobraźni teatralnych światów, przywoływania utkanych z fragmentów rzeczywistych zdarzeń ludzkich historii. W realizacjach teatru można odnaleźć elementy „physical theatre”, rozmaitość językową i stylistyczną, oraz wykonywaną „na żywo” muzykę.

NIE prowadzi również warsztaty, wykłady oraz seminaria dla studentów i profesjonalnych twórców teatru. W ciągu ostatnich trzech lat zespół zrealizował siedem oryginalnych spektakli prezentowanych w 23 krajach.

 

Finansowane z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych

eea grantsPromowanie Różnorodności kulturowej i artystycznej